SİZİ ARAYALIM!

Servet Ekşi Hatırasına

Servet Ekşi Hatırasına

Sahibi olduğumuz ve yönettiğimiz Birleşim İnşaat; 1992 yılında aramızdan ayrılan Merhum Servet EKŞİ‘ nin 1950 yılında başlayan mesleki deneyimi ve başarılı misyonunun  devamıdır. İşine olduğu kadar, ailesine, ülkesine gönülden bağlı olan, içtenliği ve samimiyeti ile ailesinin, çevresinin, çalışanlarının yüreğinde taht edinen Sayın Servet EKŞİ‘ nin varlığını hep yanımızda hissediyoruz, aziz hatırasını yaşatmak için çabalıyoruz.

                                        

Servet Ekşi

Servet Ekşi

Merhum Servet Ekşi Kimdir?

1937 yılında Rize İkizdere ilçesine bağlı Demirkapı Köyü’nde doğdu. Aynı köyde ilköğrenimini tamamladıktan sonra çocuk yaşta gurbet hayatına atıldı ve 1953 yılında İstanbul’a geldi. İnşaat işçisi olarak o yıllarda inşaat sektörü ile tanıştı. Önce inşaat işçisi ve inşaat ustası, ardından sektörde saygın bir inşaat kalfası ve ilerleyen yıllarda inşaat yap-sat dalında saygın bir işadamı olarak sektörde ki yerini aldı. Yap-sat usulünün yanında çok devlet işi inşaat taahhüt işlerinde bulundu.

Özellikle Trakya’da pek çok devlet işi, inşaat ve taahhüt işleri yapan Sayın EKŞİ bir süre Sakarya ilimizin Karasu ilçesinde ikamet etti. Ve bu ilçedede inşaat taahhüt işlerinde bulundu.

1992 yılında, 55 yaşında iken yakalandığı bir hastalık sonucu aramızdan ayrılan Sayın Servet EKŞİ’nin ismini, sevgili oğlu ve Ekşioğlu Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Aydın EKŞİ‘ nin Çekmeköy’de inşa ettirdiği Servet EKŞİ Aile Sağlığı Merkezi’ nde yaşayacaktır.