SİZİ ARAYALIM!

Sosyal Sorumluluk

Sosyal Sorumluluk

Çekmeköy’de Geleceğe Yatırım

Çekmeköy Belediyesi tarafından yaptırılan kültür merkezi, aile sağlığı merkezi, bilgi evi ve parklar toplu açılış töreni ile Çekmeköy’lülerin hizmetine sunuldu.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Servet Ekşi Aile Sağlığı Merkezi, Kirazlıdere Bilgi Evi, Kirazlıdere Parkı ve AK Parti ilçe binasını hizmete açarken, Şehit Binbaşı Ömer Aktuğ parkının da yapımını başlattı. Bir gün önce açılışı gerçekleştirilen Mehmet Akif Kültür Merkezi için de hayırlı olsun dileklerini ileten Bakan Yıldırım, şunları söyledi:”Eğitime, sağlığa, sanata ve en önemlisi çocuklara yapılan yatırımlar geleceğe yapılan yatırımlardır. Çekmeköy Belediyesi 15 ay gibi kısa bir zaman içinde bahsettiğim tüm dallarda yatırımlarını tamamlamış. Bizler de bugün halkımızın hizmetine sunuyoruz. Sağlıklı ve bilgi birikimli nesillerin yetişmesine katkı sağlayacak bu hizmet alanlarının hayırlı olmasını diliyorum.”

Servet Ekşi Aile Sağlığı Merkezi, Kirazlıdere Bilgi Evi Kirazlıdere Parkı, Şehit Binbaşı Ömer Aktuğ parkı açılış törenlerine; Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu, Çekmeköy Kaymakamı Mehmet Arslan, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Şahmettin Yüksel, Bilal Erdoğan meclis üyeleri ve çok sayıda Çekmeköylü katıldı.

Protokol erkânının selamlama konuşmaları ile başlayan programda Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Servet Ekşi Aile Sağlığı Merkezi’nin yapımına katkıda bulunan Aydın Ekşi ve Kirazlıdere Bilgi Evi’nin yapımına katkıda bulunan Ömer Akyüz’e teşekkür plaketi verildi. Programlarda son olarak çocuklarla kurdele kesim törenleri yapıldı.

Yaptığı hizmetlerle 15 ay gibi kısa bir sürede Çekmeköy’ü İstanbul’un sayılı ilçelerinden biri haline getiren ve toplu açılış törenlerinin ev sahipliğini yapan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz törenlerin ardından şunları söyledi: ”İşin başında çocuklarımıza daha güzel bir Çekmeköy bırakmak için göreve talip olduğumuzu söylemiştik. Bugün geldiğimiz noktada devraldığımız 30 trilyon borcun %85’ini kapattık ve bununla birlikte çocuklarımız için eğitim, sağlık, sanat alanında yatırımlar yaptık. Bugün açılışını yaptığımız alanlar sadece bir başlangıç. Önümüzdeki süreçte Çekmeköylüleri daha güzel şeyler bekliyor.”